İşletme Yönetimi

Program Sorumlusu: Öğr.Gör.Ali HACIBEKTAŞOĞLU

Önlisans Dersleri

Ders İçerikleri

Programın amacı: Kamu ve özel sektör işletmelerine muhasebe ve işletme alanında ara eleman yetiştirmektir.

Staj: Programda okuyan öğrencilerin zorunlu yaz stajı süresi 30 iş günüdür. Öğrenciler stajlarını 1. veya 2. sınıfın yaz dönemlerinde yapabilirler.

Unvan: Program mezunlarına “İşletme Yönetimi Meslek Elemanı” unvanı verilir.

Dikey geçiş: İşletme Yönetimi Programından mezun olan öğrenciler, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sermaye Piyasası, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri lisans programlarına dikey geçiş yapma olanakları vardır. Ayrıca mezunların sınavsız olarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3. sınıfına sınavsız dikey geçiş yapma hakları vardır.

Çalışma olanakları: Bu programı başarıyla bitirenler kendi ilgi alanları çerçevesinde başta bankacılık, sigortacılık ve muhasebe alanında olmak üzere çok çeşitli iş kollarında çalışabilmektedirler.